
Wat iconen vertellen
Op woensdag 8 juli verzorgt Ivanka den Otter in de Sint Jacobskerk een inleiding over de diepere betekenis van iconografie. Ivanka is als beeldend kunstenaar en docent gespecialiseerd in iconen. Van mei tot half juli is in de kerk een expositie ingericht met haar werk.
Het schilderen van iconen is een oude traditie die we vooral kennen uit de Oosters Orthodoxe kerk, maar die terug te voeren is tot de eerste eeuwen van het Christendom. Iconen worden ook wel vensters op de eeuwigheid genoemd, omdat zij een stukje van de Hemel, een stuk van Gods Koninkrijk laten zien. De figuren op de icoon, Christus, Maria of heiligen kijken ons vaak aan waardoor er een verbinding kan ontstaan tussen ons en de onzichtbare, hogere wereld.
Het schilderen van iconen gebeurt met een eeuwenoude techniek op een daartoe speciaal bewerkte houten plank, met pigmenten en eimengsel. Het schilderen is gebonden aan allerlei voorschriften. Toch is elke icoon uniek en toont de eigen expressie van de meester. Op woensdag 8 juli geeft Ivanka een toelichting op de geschiedenis en betekenis van iconen. Aanvang 19.30 uur, Sint jacobskerk Oude Markt 2 Vlissingen. De zaal is open om 19.15 uur de toegang gratis.